i ruszyli…

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na IP blogu.

Tym pierwszym wpisem rozpoczynam działalność blogową, która koncentrować się będzie, jak nazwa bloga wskazuje, wokół tematyki związanej z szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, a która polegać będzie na dzieleniu się z czytelnikami naszymi przemyśleniami dotyczącymi tej niezwykle interesującej gałęzi prawa.

Zdaję sobie doskonale sprawę, że podobnych blogów znajdziemy w sieci mnóstwo. Co chwilę powstają nowe, a część odchodzi do lamusa. Wiem, że startujemy w tym wyścigu z pewnym opóźnieniem i musimy gonić pozostałych uczestników.  Jestem jednak przekonany, że uda nam się wzbudzić Wasze zainteresowanie i zaistnieć na długi czas.

Tematycznie nie będziemy się ograniczać do samego prawa IP.  W ramach działalności zespołu prawa własności intelektualnej na co dzień zajmujemy się sprawami z zakresu prawa autorskiego, własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji, ale również sprawami dotyczącymi nowych technologii. Pod tym pojęciem kryją się sprawy związane z jednym z najważniejszych wynalazków ubiegłego stulecia, a więc ogólnoświatową siecią. Cyberprzestrzeń to duże pole do popisu dla prawników, bowiem wszelkie „tradycyjne” sprawy z zakresu prawa cywilnego, karnego, IP i wszelkich innych dziedzin, mogą i odbywają się również, a czasem przede wszystkim, w ramach sieci.

Zatem startujemy… i zachęcamy gorąca do śledzenia naszego IP bloga.