Kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy oraz Stowarzyszenie ELSA działające przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zapraszają studentów i absolwentów wydziałów prawa i administracji (Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Łódzkiego) do wzięcia udziału już w drugiej edycji Konkursu Wiedzy Prawniczej „Lex Empiricus”.

Patronat nad konkursem objął dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – dr hab. prof. UŚ Czesław Martysz oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach.

Konkurs będzie się składał z II etapów. W I etapie uczestnicy otrzymają do rozwiązania kazus prawniczy na którego rozwiązanie będą mieli czas do 12 listopada. Do II etapu – finału zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych uczestników. Finał odbędzie się podczas Dni Edukacji Prawniczej na Uniwersytecie Śląskim – 20 listopada.

Finał ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie podczas kilku godzin wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych zadań. W związku z charakterem części finałowej, poczynania uczestników będzie oceniać jury w skład którego wchodzić będą przedstawiciele organizatorów i patronów konkursu.

Dla zwycięzców (miejsca I – III) konkursu zostały przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe przygotowane przez organizatorów Konkursu oraz Partnerów Konkursu: Wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Wydawnictwo C.H. Beck Sp. z o.o.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń, jego regulaminu oraz nagród znajdziecie można znaleźć na stronie internetowej:

www.kancelaria-szip.pl/konkurs