Konferencja Security Case Study 2017, rozbudowana w tym roku o ścieżkę dedykowaną dla informatyków śledczych URDI, już za nami. W ciągu dwóch dni można było posłuchać ponad 930 minut prelekcji i dyskusji dotyczących bezpieczeństwa, reakcji na incydenty oraz informatyki śledczej. Konferencja zgromadziła prawie 600 uczestników i ponad 70 prelegentów, wśród których znalazło się miejsce również dla mnie.

Miałem przyjemność otwierać ścieżkę URDI drugiego dnia konferencji. Pozytywnie zaskoczony frekwencją – w końcu o 9:00 rano drugiego dnia każdej konferencji część uczestników dopiero myśli o pobudce, nie mówiąc o tych, którzy dopiero co się położyli 😉 – opowiedziałem o tym, jak prawo nie nadąża za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością (tak, zacząłem od takiej oczywistej oczywistości ;]) i przywołałem przepisy, które bezpośrednio i pośrednio dotykają informatyków śledczych.

Mam nadzieję, że uczestnicy, którzy zdecydowali się na wczesną pobudkę i wybrali ścieżkę URDI przed innymi, nie żałowali decyzji, co poniekąd znalazło potwierdzenie w dyskusji i odzewie.

Do zobaczenia za rok.