Jarek Góra

Kilka słów o mnie

Od początku mojej przygody w prawem fascynowały mnie kwestie związane z twórczością oraz nowymi technologiami.

Jestem z pokolenia prawników, którzy bez najmniejszych problemów, swobodnie poruszają się w świecie nowoczesnych technologii, który zmienia się z zawrotna prędkością.

Studia skończyłem na UJ, a pracę magisterską napisałem w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej tego uniwersytetu, gdzie zainteresowały mnie kwestie praw autorskich związanych z twórczością architektoniczną. Pewnie częściowo dlatego, że sama architektura jest mi bliska, moja kochana żona jest architektem oraz połowa znajomych i przyjaciół to ludzie mniej lub bardziej związani z architekturą 🙂 Właśnie takich ludzi lubię, kreatywnych, zdolnych, twórczych, nowoczesnych, angażujących się w rozwój kultury i nauki – takimi ludźmi się otaczam i z takimi najlepiej mi się współpracuje.

W pracy zawodowej, rozwijając specjalizację IP, skierowałem się również na nowoczesne technologie, zajmuję się prawem funkcjonującym w otaczającej nas cyberprzestrzeni oraz kwestiami związanymi z dowodami elektronicznymi i informatyką śledczą.

Tematyka IP i IT od lat jest mają pasją, stąd pojawił się pomysł na niniejszego bloga. Zakres szeroki, ale fascynujący, a zarazem niezwykle istotny dla każdego, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesie.

Oryginalnym podejściem i zrozumieniem biznesu staram się burzyć utarty do przesady poważny i nudny obraz adwokata, którym zostałem w 2014 r. Spróbujcie to zweryfikować 🙂

Bartosz Pudo

Kilka słów o mnie

Nie ma lepszej pracy niż ta, którą można w jakiś sposób łączyć z pasją. Moją pasją są muzyka i architektura. Fascynują mnie nowinki technologiczne. Dzięki połączeniu wiedzy i pasji na co dzień pomagam klientom radzić sobie z problemami leżącymi na styku prawa, twórczości i nowych technologii.

Obserwując rozwój Internetu, dziś już wszędobylskiego, zainteresowałem się również kwestiami ochrony danych osobowych. W mojej ocenie gwarancje bezpieczeństwa danych osobowych i ochrony prywatności klientów to już nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim szanse. Rola danych osobowych we współczesnym biznesie powoduje, że ich należyta ochrona staje się atutem, znakiem wysokiego poziomu świadczonych usług i środkiem do osiągnięcia silniejszej pozycji konkurencyjnej. To właśnie staram się pokazać klientom.

Do prawa podchodzę dwojako – praktycznie i naukowo. Codzienna praca dostarcza mi inspiracji i doświadczeń, które chętnie poddaję naukowej analizie.

Uwielbiam rozmawiać o prawie, choć nie tylko „po prawniczemu”. Od lat publikuję, występuję na konferencjach, prowadzę seminaria i warsztaty. Wielką przyjemność sprawia mi praca ze studentami, często nie prawnikami, ale ludźmi z tak zwanej branży kreatywnej i IT. IPblog to kolejna platforma, na której chcę dzielić się z ludźmi swoimi przemyśleniami dotyczącymi prawa własności intelektualnej i ochrony danych osobowych.

IP BLOG

Kilka słów o blogu

Blog poświęcony jest tematyce prawa własności intelektualnej, a więc dotyczy kwestii przede wszystkim prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, bezpieczeństwa informacji i in. Swoje wieloletnie doświadczenie opieramy na udanej współpracy z twórcami (aktorzy, muzycy, projektanci, architekci), wydawcami i producentami, organizatorami imprez kulturalnych oraz instytucjami kultury, podmiotami prowadzącymi serwisy internetowe, producentami oprogramowania i systemów informatycznych oraz wszystkimi, którzy mają do czynienia z własnością intelektualną i szeroko pojętymi nowymi technologiami.

Na blogu nie ograniczamy się więc wyłącznie do prawa własności intelektualnej. Będziemy tutaj również poruszać tematy związane z prawem funkcjonującym w ramach nowych technologii, w szczególności Internetu. W dzisiejszych czasach technologie i rynek IT towarzyszą nam na każdym kroku, dlatego coraz ważniejszą kwestią jest znajomość regulacji prawnych w tym zakresie.

Staramy się w prosty i przystępny sposób poruszać zagadnienia związane z IP, unikając tam, gdzie to możliwe, prawniczego języka, który po prostu nudzi nieprawników (nie mówiąc już o kwestiach jego zrozumienia).

Zapraszamy do częstych odwiedzin bloga oraz zachęcamy do aktywnego udziału i komentowania wpisów, zarówno tutaj, jak i na Facebooku. Konstruktywna dyskusja i wymiana poglądów często prowadzi do dobrych efektów.