Jarek Góra

Kilka słów o mnie

Od początku mojej przygody w prawem fascynowały mnie kwestie związane z twórczością oraz nowymi technologiami.

Jestem z pokolenia prawników, którzy bez najmniejszych problemów, swobodnie poruszają się w świecie nowoczesnych technologii, który zmienia się z zawrotna prędkością.

Studia skończyłem na UJ, a pracę magisterską napisałem w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej tego uniwersytetu, gdzie zainteresowały mnie kwestie praw autorskich związanych z twórczością architektoniczną. Pewnie częściowo dlatego, że sama architektura jest mi bliska, moja kochana żona jest architektem oraz połowa znajomych i przyjaciół to ludzie mniej lub bardziej związani z architekturą 🙂 Właśnie takich ludzi lubię, kreatywnych, zdolnych, twórczych, nowoczesnych, angażujących się w rozwój kultury i nauki – takimi ludźmi się otaczam i z takimi najlepiej mi się współpracuje.

W pracy zawodowej, rozwijając specjalizację IP, skierowałem się również na nowoczesne technologie, zajmuję się prawem funkcjonującym w otaczającej nas cyberprzestrzeni oraz kwestiami związanymi z dowodami elektronicznymi i informatyką śledczą.

Tematyka IP i IT od lat jest mają pasją, stąd pojawił się pomysł na niniejszego bloga. Zakres szeroki, ale fascynujący, a zarazem niezwykle istotny dla każdego, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesie.

Oryginalnym podejściem i zrozumieniem biznesu staram się burzyć utarty do przesady poważny i nudny obraz adwokata, którym zostałem w 2014 r. Spróbujcie to zweryfikować 🙂

 

IP BLOG

Kilka słów o blogu

Blog poświęcony jest tematyce prawa własności intelektualnej, a więc dotyczy kwestii przede wszystkim prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, bezpieczeństwa informacji i in. Swoje wieloletnie doświadczenie opieram na udanej współpracy z twórcami (aktorzy, muzycy, projektanci, architekci), wydawcami i producentami, organizatorami imprez kulturalnych oraz instytucjami kultury, podmiotami prowadzącymi serwisy internetowe, producentami oprogramowania i systemów informatycznych oraz wszystkimi, którzy mają do czynienia z własnością intelektualną i szeroko pojętymi nowymi technologiami.

Na blogu nie ograniczam się więc wyłącznie do prawa własności intelektualnej. Poruszam tutaj również  tematy związane z prawem funkcjonującym w ramach nowych technologii, w szczególności Internetu. W dzisiejszych czasach technologie i rynek IT towarzyszą nam na każdym kroku, dlatego coraz ważniejszą kwestią jest znajomość regulacji prawnych w tym zakresie.

Staram się w prosty i przystępny sposób poruszać zagadnienia związane z IP, unikając tam, gdzie to możliwe, prawniczego języka, który po prostu nudzi i męczy nieprawników (nie mówiąc już o kwestiach jego zrozumienia).

Zapraszam do częstych odwiedzin bloga oraz zachęcam do aktywnego udziału i komentowania wpisów, zarówno tutaj, jak i na Facebooku. Konstruktywna dyskusja i wymiana poglądów to zawsze wartość dodana.