Mam nadzieję, że udało Wam się hucznie pożegnać rok 2013 i z nową energią wkroczyć w 2014. Poniżej przedstawiam subiektywne podsumowanie roku 🙂 

To był dobry rok. W STYCZNIU zakończylismy wdrażać w kancelarii normę ISO 27001, a polski wymiar sprawiedliwości zakończył pierwszy etap wdrażania e-rewolucji, w postci elektronicznych protokołów rozpraw. Natomiast przy okazji Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych dyskusja o Wielkiej Reformie nabrała tempa. 

LUTY zaczęliśmy świętując pierwszy rok działalności bloga, a zakończyliśmy spotkaniem z cyklu „Prawo dla Architektów” w katowickim SARP-ie. Warto przypomnieć historię Brandona Stantona, który okazał się szlachetnym twórcą.  

W MARCU Komisja Europejska strzeliła pstryczka antypiratom stwierdzając, że „piractwo” nie szkodi sprzedarzy muzyki.

KWIECIEŃ upłynął pod znakiem ciasteczek oraz google street view, które ogarnęło prawie całe terytorium Polski, a śląscy blogrzey spotkali się w Białej Małpie. 23 kwietnia – Światowy Dzień IP.

Po MAJówce spotkaliśmy się w Gliwicach na konferencji FreelanceCamp, a później na Uniwersytecie Śląskim, gdzie razem z MediaRecovery zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą Bezpieczeństwa Informacji w polskich firmach.

CZERWIEC rozpoczął się od kilku szkoleń z zakresu podstaw IP, śmialismy się z zakopiańskiej knajpy KFS, w Warszawie rozmawialiśmy o IP w modzie, a w połwie miesiąca całkowicie zmieniliśmy wygląd bloga (jak się okazało na plus:)).

W LIPCU bloga został dobrze oceniony przez jury w konkursie portalu PolskiPrawnik, a jeszcze lepiej przez samych czytelników 🙂 W Parku Śląskim odbyło się spotkanie śląskich architektów, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Zatrzymano również złodziei, którzy w Rotterdamie potrzebowali tylko 96 sekund na dokonanie kradzieży stulecia

SIERPIEŃ przyniósł nowe antypirackie regulacje w Rosji (:P), burzę wokół bitcoinów, doniesienia o hackowaniu automatycznych sedesów, natomiast producenci „Gry o tron” stwierdzili, że „piractwo” jest korzystne dla ich produkcji. Elon Musk udostępnił wszystkim efekty prac nad nowym rodzajem transportu i dał błogosławieństwo do kontynuacji i rozwijania tej idei, a polscy nacjonaliści wykorzystali postaci Bolka i Lolna goląc im goląc im głowy i zakładając mundury.

We WRZEŚNIU dyskutowaliśmy trochę o „podatku od piractwa”, a potem o własności intelektualnej związanej z browarnictwem 🙂 W połowie miesiaca, w pieknym budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, odbył się IV Kongres Ludzi Marketingu.

PAŹDZIERNIK rozpoczął się konferencją CopyCamp w Warszawie i V Oglnopolską Konferencją Informatyki Śledczej, również w stolicy. Warto odnotować również  śląską wersję Gwiezdnych Wojen, a także październikowy Światowy Dzień Origami 😛

W LISTOPADZIE w Warszawie szkoliliśmy architektów, a w Katowicach marketingowców. Odbyło się również kolejne spotkanie z serii „Prawa dla Architektów” w katowickiej siedzibie SARP-u, pierwsze szkolenie na ASP z zakresu prawa autorskikego.

W GRUDNIU w Chorzowie winda zacząła godać po ślunsku, a w Gliwicach spotkaliśmy się z klastrowiczami z Made in Śląsk. Natomiast na portalu Niebezpiecznik.pl zacząły pojawiać się poniedziałkowe wywiady z prawnikiem 🙂

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!